Сучасний курс навчання стрибкам - AFF

Ви стрибнули тандем стрибок і вирішили серйозно займатися парашутним спортом? Ви не знаєте що робити?

Відповідь лежить на поверхні. Їхати на один з аеродромів де проводяться навчальні стрибки з курсу AFF. При цьому Ви дістанете унікальну можливість побачити в очах інструктора небо і ухвалити остаточне і безповоротне рішення стати парашутистом.

Знати захочеться все і щонайшвидше. Саме для задоволення таких бажань і була розроблена система прискореного навчання вільному падінню AFF (Accelerated Free Fall). Ця система найбільш безпечна і тому широко поширена в світі. Крім того, процес навчання по АФФ в 3-5 разів коротше за класичний курс.

Отже, попереду чекає важка робота. Да-да, саме робота. Насолода видами з висоти пташиного польоту доведеться ненадовго відкласти і відправитися в учбовий клас. Спочатку Вас нагодують теорією. Це може і не дуже весело, зате життєво (в буквальному розумінні) важливо. Ви вивчите будову підвісної системи, помотиляєтесь в ній годину-другу, поки інструктор розтлумачуватиме порядок дій в нестандартних ситуаціях. На землю він Вас не спустить до тих пір, поки не переконається, що навіть при повній відключці мозку Ви ухвалите правильне рішення (врятуєтеся?). Наступним номером програми підготовки значиться відділення (а не випадання і не вивалювання) з літака. Адже в парашутистові все повинно бути красиво: і вихід з літака, і політ, і приземлення. Так от: красиво, а головне, правильно лежати на потоці Ви навчитеся, потренувавшись на спеціальних візках. Тепер попереду чекає крайнє випробування: Вас "одягатимуть". Обмундирування складається з комбінезона, рукавичок, окулярів, шолома, висотоміра, природно парашута і парочки інструкторів. Вухо (разом з головою) забезпечать рацією, по якій інструктор управлятиме Вашими діями по управлінню парашутом і приземленню на ньому.


Все, на борт! Під бурчання літака ще раз пройдете з своїм інструктором систему знаків у вільному падінні і вперед! Лякатися ніколи - тонна адреналіну розриває зсередини і всі земні страхи випаровуються за метр до дверей літака. Висота викидання - 4200 метрів, безпеку забезпечують два інструктори, контролюючи положення Вашого тіла в повітрі. Якщо Вас все ж таки турбує питання цілості і збереження під час атракціону, не турбуйтеся, у разі чого вас врятує страхуючий прилад CYPRES - унікальний у своєму роді прилад, розроблений німецькою компанією AirTec, яким користуються парашутисти-початківці і досвідчені, у всьому світі при виникненні аварійних ситуацій. Ваше завдання отримати кайф і поміняти колишні життєві установки. Свобода, легкість, божевілля - тепер це стане блоком живлення Вашого життя, батареєю (Енерджайзером, якщо хочете). Катарсис продовжиться близько хвилини, по закінченню якої різкий ривок поверне Вас в реальність. Це інструктора розкрили Ваш парашут і тепер настав час самостійного управління польотом і приземлення. У вухові чуються команди і, ще не опам'ятавшись, Ви їх вже виконуєте. Легкий віраж і ось вже ноги торкаються землі. Поздоровлення, проглядання відео (адже Ваш перший політ напевно знімав оператор) і усвідомлення того, що на ознайомлювальному стрибку АФФ Ви не зупинитеся. За ним послідують 8 рівнів, проходження яких увінчається отриманням ліцензії з правом здійснення самостійних стрибків.

Уроки діляться на 3 етапи. У першому Ви засвоїте основні навики вільного падіння, самостійного відкриття парашута і управління їм. Інтенсивні (і цікаві) тренування на землі і спілкування з інструктором у вільному падінні допоможуть без проблем перейти до наступного етапу - "Маневрування". Щоб контролювати своє тіло в просторі і уникати зіткнень, Вам доведеться піднажати на акробатику. На заняттях цього рівня студенти вчаться виконувати розвороти, підходи, сальто, а також закріплюють знання заходів безпеки і дій в нестандартних ситуаціях. А якщо Ви ще і приземлятися навчитеся в заданому місці, з категорії чайника миттю потрапите в "початківці парашутисти" і отримаєте допуск до третього блоку. За етап "Прогресуюча програма" або "Ліцензування" Ви закріпите отримані навики маневрування і зробите найризикованіший стрибок - контрольний, на отримання ліцензії. Успішна здача іспиту - і такий бажаний документ вже в кишені. Але не в папірці справа! Тепер Ви можете стрибати СКІЛЬКИ ДУШІ ЗАВГОДНО! До зустрічі на аеродромі, в крузі своїх - парашутистів або як говорять у нас - небониров. Чекаємо!

У Україні не так багато клубів, які мають сертифікованих інструкторів, що мають право навчати за програмою AFF.


Написать відгук

Увага: HTML не підтримується! Використовуйте звичайний текст.
    Погано           Добре